ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 19.6.2024.

ŽUPNE OBAVIJESTI

NEDJELJA, 16.6.2024. – JEDANAESTA "kroz godinu"

1. Danas je 11. nedjelja 'kroz godinu. U ovom tjednu: petak - Sv. Alojzije Gonzaga – ujedno početak priprave za Ivanju u Švici. Sljedeća nedjelja je 12. 'kroz godinu'.

1. TRODNEVNICA Sv. Ivanu Krstitelju u Švici (petak, subota i nedjelja) bit će svaki dan u 18.00 s. - misa u nedjelju 23.6. također u 18.00 s. (a ne u 11,00).

1. BISKUPIJSKI SUSRET MINISTRANATA održat će se u Ogulinu 25. lipnja. Susret započinje sv. misom u 10,00 s. PROGRAM SUSRETA:
    10,00 s.: sv. misa
    11,15 - 12,15: ministrantski kviz znanja
    : ručak
    13,30: rekreacijski dio (u 1. osn. školi u Ogulinu):
    - nogomet - ekipe od 3. do 6. raz.
    - nogomet - ekipe od 7. raz. i stariji
    - ministrantska olimpijada
    - podjela nagrada

1. Naša župa organizira DJEČJE LJETO za djecu od 1. do 8. razreda. Program traje od 26. do 28.6., a održava se na crkvenom dvorištu od 14,00 do 19,00 s. pod motom: Igrajte se, skačite, vičite, samo nemojte griješiti! Sudionike očekuju brojna iznenađenja. Prijave su do 20.6. kod don Gorana.

1. LJETNI KAMP za djecu od 5. do 8. razreda na otoku Prviću - od 30.6. (nedjelja) - polazak nakon sv. mise u 11.00 s., povratak 5.7. (petak) oko 22.00 sata. Prijavljeno je 65 djece.

1. NAŠ TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ, uz raspored bogoslužja, donosi koristna razmišljanja i pouke - u ovom broju je nastavak iz Papine Okružnice o činu PRUŽANJA MIRA U MISIpa uzmite, ponesite kući i (pro)čitajte.

1. KATOLIČKI TISAK: Preporučujemo sve vjerske tiskovine. Napominjemo predplatnicima i čitateljima da Glas Koncila uzmu s oltara odnosno sa stolića – i ovaj broj ima mnogo važnih tema pa evo samo nekoliko naslova da vidite kako je važno čitati:

EU se čudi fenomenu u Hrvatskoj: birači spavaju, a mladi se bude…;
☻ Dr. povijesti tvrdi: Hrvatski konzervativizam jači je nego na Zapadu...;
☻ Do kada trebamo prikazivati mise za pokojne nakon njihove smrti…;
☻ Zašto mediji i politika drukčije gledaju na žrtve fašizma i komunizma …;
☻ Gdje se nalaze jedine sačuvane ruke na svijetu koje su držale Isusa…! itd. Uzmite i čitajteTKO MOŽE neka ostavi PRILOG, a tko nema centi, neka uzme bezplatno…! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

1. LJETNI RASPORED SV. MISA - u srpnju i kolovozu:

● Otočac: 9.00 i 19.00 sati

● Sinac:   11.00 sati