ŽUPNE OBAVIJESTI - NEDJELJA, 23.6.2024.

ŽUPNE OBAVIJESTI

NEDJELJA, 23.6.2024. – DVANAESTA "kroz godinu"

1. Danas je 12. nedjelja 'kroz godinu. U ovom tjednu: ponedjeljak - Rođenje Sv. Ivana Krstitelja: svetkovina u Švici; subota - Sv. Petar i Pavao apostoli: slavlje u Vrhovinama i Lipovlju (C.Jezeru). Sljedeća nedjelja je 13. 'kroz godinu'.

1. U ponedjeljak na Sv. Ivana sv. misu u Švici u 18.00 s. predvodi župni vikar don Anđelko i ujedno slavi 45 god. od svećeničkog ređenja - taj dan sv. misa u Otočcu je u 9,00 s.

1. BISKUPIJSKI SUSRET MINISTRANATA održat će se u Ogulinu 25. lipnja. Susret započinje sv. misom u 10,00 s.

1. DJEČJE LJETO u našoj župi - za djecu od 1. do 8. razreda. Program traje od 26. do 28.6., a održava se na crkvenom dvorištu od 14,00 do 19,00 s. pod motom: Igrajte se, skačite, vičite, samo nemojte griješiti! Sudionike očekuju brojna iznenađenja.

1. LJETNI KAMP za djecu od 5. do 8. razreda - na otoku Prviću - od 30.6. (nedjelja) - polazak nakon sv. mise u 11.00 s., povratak 5.7. (petak) oko 22.00 sata. Prijavljeno je 65 djece.

6) "PETROVA" - svetkovina Sv. Petra: Vrhovine: svečana misa u 9,00 s.; Lipovlje (C. Jezero): sv. misa u 17,00 s.

1. NAŠ TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ, uz raspored bogoslužja, donosi koristna razmišljanja i pouke - u ovom broju je nastavak iz Papine Okružnice o činu PRUŽANJA MIRA U MISIpa uzmite, ponesite kući i (pro)čitajte.

1. KATOLIČKI TISAK: Preporučujemo sve vjerske tiskovine. Napominjemo predplatnicima i čitateljima da Glas Koncila uzmu s oltara odnosno sa stolića – i ovaj broj ima mnogo važnih tema pa evo samo nekoliko naslova da vidite kako je važno čitati:

☻ Zabrinutost u Bosni: je li incident u Sarajevu početak progona katolika…;
☻ Američki povjestničar govori o propagandi protiv pape Pija XII i Stepinca...;
☻ Znanstvenik opisuje opasnosti tetoviranja kao i mogućem uzroku raka…;
☻ Zašto su koncerti moderne kršćanske glazbe "slavljenja" jako popularni…;
☻ Pedagog i bivši nogometaš: o igrama na sreću i opasnosti kockanja…! itd. Uzmite i čitajteTKO MOŽE neka ostavi PRILOG, a tko nema centi, neka uzme bezplatno…! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

1. LJETNI RASPORED SV. MISA - u srpnju i kolovozu:

● Otočac: 9.00 i 19.00 sati

● Sinac:   11.00 sati