OBAVIJESTI - NEDJELJA, 30.6.2024

ŽUPNE OBAVIJESTI

NEDJELJA, 30.6.2024. – TRINAESTA "kroz godinu"

1. Danas je 13. nedjelja 'kroz godinu. U ovom tjednu: srijeda - Sv. Toma Apostol; petak - Sv. Ćiril i Metodije, slavenski apostoli. Sljedeća nedjelja je 14.  'kroz godinu'.

1. LJETNI KAMP za djecu od 5. do 8. raz. na otoku Prviću - od nedjelje 30.6., polazak nakon sv. mise u 11.00 s., povratak 5.7. (petak) oko 22.00 s.

1. "ILINJA" - svetkovina Sv. Ilije u Sincu - subota 20. srpnja: sv. mise bit će u 11,00 s. (predvodi ogulinski župnik vlč. Nikola Prša) i u 18,00 s. (predvodi naš mladomisnik vlč. Karlo Špoljarić).

1. TRODNEVNICU za Sv. Iliju u Sincu (srijeda, četvrtak i petak) predvodit će župnik don Goran – sv. misa bit će sva tri dana u 18.00 s.

1. Odlukom članova Hrvatske biskupske konferencije, PRILOG VJERNIKA ZA MISNU NAKANU bit će 10 eura (umjesto sedam kao do sada). Budući da je većina naših vjernika od početka darivala upravo 10 eura, mi od srca svima zahvaljujemo i na tome daru!

1. ZAHVALJUJEMO svim dobročiniteljima naše župe! Svakoga 26. u mjese-cu slavi se sv. misa za blagoslov svih dobročinitelja i njihovih obitelji.

1. NAŠ TJEDNI ŽUPNI LISTIĆ, uz raspored bogoslužja, donosi koristna razmišljanja i pouke - u ovom broju je završetak iz Papine Okružnice o činu PRUŽANJA MIRA U MISIpa uzmite, ponesite kući i (pro)čitajte.

1. KATOLIČKI TISAK: Preporučujemo sve vjerske tiskovine. Predplatnici svoj primjerak Glas Koncila imaju na oltaru – i ovaj broj ima mnogo važnih tema pa evo samo nekoliko naslova da vidite kako je važno čitati:

☻ Je li dopušteno kupovati proizvode tvrtki koje reklamiraju gatanje…;
☻ Doktor novinarstva dokazao da u RH u medijima dominiraju ljevičari...;
☻ Nezdravo je pretjerano pijenje vode – ne treba nositi bočice u crkvu!…;
☻ Ubijeni hrvatski političar Stjepan Radić iz zatvora piše kao vjernik…;
☻ Stručnjakinja za cjeloviti spolni odgoj odkriva zamke uvođenja novoga "seksualnog obrazovanja" u škole, koji služi moralnom kvarenju mladih…! itd. Uzmite i čitajteTKO MOŽE neka ostavi PRILOG, a tko nema centi, neka uzme bezplatno…! Tko čita - bolje vidi (i više zna!)!

1. NEDJELJNI RASPORED SV. MISA - u srpnju:

● Otočac:   9.00 i 19.00 sati

● Sinac:    11.00 sati

● Švica:    11.00 sati

●   7. srpnja - Čanak:      14.00 s.

● 14. srpnja - Ramljani:  16.00 s.

● 21. srpnja - Dabar:       14.30 s.

● 28. srpnja - Vrhovine:    9.00 s.

● 28. srpnja - C. Jezero:  13.30 s.