Sveti Jakov apostol
Sv. Jakov apostol, 25.srpnja 2011. - ponedjeljak

Sv. Jakov je zaštitnik naše gospićko-senjske biskupije. Na blagdan sv. Jakova, 25. Srpnja 2000. godine proslavljena je uspostava naše biskupije. Proše godine proslavili smo 10. godišnjicu tog važnog događaja.

Svake godine se u povezanosti s ovim blgdanom slavi svečana misa na Udbini gdje su u nedavnoj prošlosti otkriveni temeljni zidova srednjovjekovne katedrale sv. Jakova. Ove godine svečanost uspostave biskupije i vanjska proslava sv. Jakova bit će u crkvi hrvatskih mučenika na Udbini iduće subote, 30. o.mj. u 11 sati. Sv. Jakov (Stariji), sin je Zebedeja i brat sv. Ivana apostola. Uživao je veliko povjerenje Isusovo zajedno s Petrom i Ivanom nalazi se kod Isusova Preobraženja i u Maslinskom vrtu prije Muke.