Dan domovinske zahvalnosti - Gospa Snježna
Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja slavi se u Hrvatskoj 5. kolovoza svake godine kao spomen na pobjedu u Domovinskom ratu.

Snježna Gospa veže se uz legendu po kojoj je usred ljeta na Eskvilinu pao snijeg i taj događaj bio je povod papi Liberiju da uz materijalna sredstva jednog bogatog rimskog patricija započne gradnju slavne rimske bazilike zvane Santa Maria Maggiore. Ona je sve do dana današnjega najznačajnija, a i najčasnija Gospina crkva na kršćanskome Zapadu.

Svete Mise u župnoj crkvi:

- u 9,00 sati - Misa za sve poginule branitelje u Domovinskom ratu

- u 18,30 sati - večernja Misa ( Prvi petak - Pobožnost prema Presvatom Srcu Isusovom u kojoj članovi Crkve obdržavaju prvi petak svakog mjeseca primajući svetu pričest. )

Prije Mise u 9,00 sati biti će polaganje vijenca i paljenje svijeća kod Središnjeg gradskog križa u spomen poginulim braniteljima Domovinskog rata.