Nedjelja Krista Kralja
U nedjelju je svetkovina Krista Kralja. To je zadnja nedjelja u ovoj crkveno-liturgijskoj godini.

Liturgija Crkve želi s ovom svetkovinom reći da je Krist početak i svešetak svega stvorenoga. Od Njega i k Njemu sve ide. On je Alfa i Omega. Krist je Gospodar povijesti i Sudac ljudskoga roda. To je smisao njegove odgovornosti i njegova kraljevstva. On je vodić svoga naroda. On će odijeliti dobre od zlih i o svima će izreći konačan sud i istinu.

Na tu svetkovinu u našoj župnoj crkvi redovito imamo pobožnost euharistijskog klanjanja od 12 – 17 sati. Tako će to biti i ovaj put.

Nakon mise u 11 sati izložit ćemo Presveto i dolazit će se osobno ili u grupama u tijeku čitvog poslije podneva i osobno moliti, a u 17 sati imat ćemo zajedničko klanjanje i završetak euharistijskim blagoslovom.