Susret za sakristane - mežnjare župa Gospićko-senjske biskupije
U subotu, 10. ožujka o. g. u župnoj dvorani u Ogulinu (Gajeva 2) održat će se susret za sakristane/mežnjare župa Gospićko-senjske biskupije. Pozivamo Vas da sudjelujete na ovom susretu.

D n e v n i r e d

10,00 – Okupljanje

10,15 – Molitva Trećeg časa

10,45 - Kratki osvrt na dosadašnje ovakve susrete i razmatranje o liturgijskom

vremenu korizme - mons. T. Šporčić

11,00 – Predavanje: „Posluživati u okruženju svetog“ –mons.mr.Tomislav Rogić

- Odmor

12,00 - Rasprava

12,30 – Kratko Euharistijsko klanjanje s razmatranjem muke Isusove

- Domijenak

Nadamo se da svi shvaćamo potrebu župnih suradnika na raznim područjima. Sakristani i mežnjari su najbliži – neposredni suradnici, ali i svakodnevno potrebni. Teško je zamisliti kako župnik sam može sve pripravljati i ujedno predvoditi kršćansko bogoslužje?

S ovakvim susretima želimo pomoći da svećenici i vjernici shvate potrebu zajedničkog rada na njivi Gospodnjoj, da se uključi što veći broj raznih suradnika, a da svaka župa pa i crkva – kapela, ima osobu koja o njoj vodi brigu. No, što bolje stari poznamo to ćemo odgovornije i radosnije u tom vidu i služiti. Ovo je prigoda da se upoznamo s raznim uhodanim običajima rada i djelovanja te izmjenimo svoja iskustva. I to je onda jedna dobra škola. Iskoristimo ovo i kao svoju duhovnu obnovu u ovo korizmeno vrijeme.

Očekujući Vaš dolazak i sudjelovanje unaprijed zahvaljujemo i srdačno pozdravljam!

Generalni vikar
Mons. Tomislav Šporčić v.r.

Župnicima Gospićko-senjske biskupije

Mežnjarima i sakristanima u župama Gospićko-senske biskupije