Poziv roditeljima krizmanika na sastanak
Poštovani i dragi roditelji kandidata za sakramenat sv. Potvrde

U ovom korizmenom vremenu obraćam Vam se s osobitom pažnjom i molbom.

Budući se približio dan svečanosti sv. Potvrde za učenike VIII. razreda, potrebno je da se kako same obitelji tako i kandidati za krizmu, te njihovi kumovi što bolje pripreme.

Potrebno je da si posvijestimo značenje krizme za krizmanike ali i za obitelj u cjelini. Također je potrebno zajednički promisliti koji su kandidati zaista i prikladni za primanje sakramenta Potvrde? Sakramenat Potvrde Crkva naziva i sakramentom kršćanske zrelosti. Voditi mlade k tome veliki je zadatak koji se može izvršiti samo zajedničkim snagama obitelji, vjeroučitelja, svećenika ali i čitave župne zajednice. Korizma je od uvijek bila vrijeme uozbiljenja kršćanskog življenja po vjeri.

Stoga vas dragi roditelji, molimo da u četvrtak, 15. ožujka o. g. u 19 sati dođete na sastanak u župnu dvoranu. Ako je ikako moguće, dođite oboje roditelja! Nastojat ćemo o tome zajednički promišljati te vidjeti što konkretno možemo više i bolje učiniti?

Očekujući Vaš dolazak. Srdačno pozdravljam!

Otočac, 11. ožujka 2012.

Ž u p n i k : Mons. Tomislav Šporčić, v.r.