Roditeljski sastanak u vezi svečanosti Prve pričesti
Poštovani roditelji ovogodišnjih prvopričesničkih kandidata !

U četvrtak, 22. ožujka o. g. u 19 sati održat ćemo roditeljski sastanak u vezi svečanosti Prve pričesti vaše djece. Molim vas da, ako je ikako moguće sudjelujete oboje roditelja, ali obavezno bar jedno. Ukoliko netko ne bi mogao neka se onda javi , bilo osobno u župnom stanu ili bar telefonom.

Vrijeme korizme za Crkvu je oduvijek bilo vrijeme jačeg vjerničkog zauzimanja bilo u učenju – spoznavanju vjerskog sadržaja, ali posebno vježbanjem u kršćanskim krepostima života (molitvi, pokori i postu). Vrijeme korizme ima osobitu važnost u pripremi za sakramente kršćanske inicijacije (krštenje, protvrda i euharistija). Oni koji su te sakremente primili u ranijoj mladosti, a to je većina današnjih vjernika, u korizmi obnavljaju svoju vjernost i zajedništvo s Bogom koju su po primanju tih sakramenata prihvatili. Ako se obnovimo u svojoj vjeri to će biti najbolja garancija da ćemo i svoju djecu uspješno uvoditi u vjeru Crkve.

Očekujući vaš dolazak i susret s vama srdačno pozdravljam!

Otočac, 18. ožujka 2012.

Ž u p n i k
Mons. Tomislav Šporčić, v.r.