Blagdan - Blagovijest
Sutra 26.ožujka je blagdan Blagovjest.

Sveta misa u 11 sati biti će na Poljicima u crkvi BDM.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Svetkovina koja ima dva imena, popularnije: Blagovijest i potpunije - Navještenje Gospodinovo. To je blagdan koji slavi cijela Crkva. Sadržaj mu je evanđeoski događaj, kad Božji glasnik, anđeo Gabrijel, naviješta Mariji, odabranje da bude Majka Isusa, Sina Božjega. To je čas utjelovljenja, začeća Isusova pod srcem Marijinim. Blagdan je devet mjeseci prije Isusova rođenja, Božića.

Sadržaj blagdana posebno je utkan u redovitu kršćansku molitvenu praksu: vjernici ga spominju tri puta dnevno, kad na glas zvona - ujutro, u podne i navečer - izriču molitvu, koja se, prema početnim riječima, zove "Anđeo Gospodnji". Moli se zasebno ili zajednički u obiteljima, a nedjeljom i blagdanom u crkvi, nakon podnevske i večernje mise. To je razlog da se sa svih crkvenih zvonika tri puta dnevno oglasi zvono koje vjernike podsjeća i poziva na molitvu. Premda blagdan nije "zapovijedani", u svim je crkvama bogoslužje po nedjeljnom rasporedu.