Bijela nedjelja
Druga vazmena nedjelja ( 15.travnja ) Bijela nedjelja ili, kako narod kaže, Mali Uskrs, a ujedno i blagdan Božanskog milosrđa.

Zove se Bijela nedjelja po bijelim haljinama u koje su se odrasli novokrštenici oblačili kod uskrsnog bdjenja na dan svog krštenja i nosili ih tijekom cijelog tjedna, da bi ih u nedjelju nakon Uskrsa, odlagali. Tako i danas djeca na krštenju dobivaju simbolički bijelu haljinicu.

Bijela nedjelja ima u nas još i pučko ime: Mladi Uskrs ili Mali Uskrs.

Bijela nedjelja ujedno je i blagdan Božanskog Milosrđa. Za one manje upućene, riječ je o obećanju koje je Isus dao poljskoj redovnici svetoj Mariji Faustini kad je kazao da svatko tko se ispovijedi i pričesti na taj blagdan, dobit će potpuni oprost za sve svoje grijehe.

Tog dana otvorene su sve Božje ustave kroz koje teče Njegova milost. Slika Božanskog Milosrđa vezana je uz ovaj blagdan, a na njoj piše : Isuse, ja se uzdam u Tebe.