Sv.Antun Padovanski
U srijedu 13.lipnja blagdan je sv.Antuna Padovanskog koji se na poseban način proslavlja u župama Letinac i Krasno.

U našoj župnoj crkvi imamo pokrajni oltar Sv.Antuna.

Sveta misa je u 18,30 sati.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Sv. Antun bio je stvoren za propovjednika. Uz dostojanstvenu i ugodnu vanjštinu, uz jak i ugodan glas dao mu je Bog izvrsnu pamet; naukom i molitvom tako je bio prodro u sv. Pismo, da je pravi smisao sv. knjiga lako i snažno tumačio. Samim svojim životom živio je Evanđelje.

U ono doba širila se razna krivovjera. Svetu i oduševljenu riječ sv. Antuna pratio je Gospodin izvanrednim znakovima - čudesima. Najviše je propovijedao u sjevernoj Italiji i južnoj Francuskoj. Na tisuće bi se zgrnulo oko njegove propovjedaonice, tako te je često pod vedrim nebom naviještao riječ Božju. Bezbroj ih je obratio što u propovijedi, što u ispovjedaonici, što u razgovoru. Krajem 1230. došao je u Padovu gdje 13. lipnja 1231. umire u 36. godini života. Godinu dana kasnije papa Grgur IX proglasio ga je svetim. 1263. sagrađena je nova crkva u čast vs. Antunu i tom prigodom otvoren je lijes s posmrtnim ostacima sv. Antuna. Tijelo je istrunulo, ali jezik je ostao cijel i rumen, a takav je do naših dana.