Presveto Srce Isusovo
Na petak poslije druge nedjelje po Duhovima Crkva slavi svetkovinu Presvetoga Srca Isusova. Mi u župnoj crkvi imamo pokrajni oltar Presvetom Srcu Isusovu, a i taj dan naše časne sestre Presvetog Srca Isusova u Otočcu proslavljaju svog zaštitnika.

Večernja misa je u 18,30 sati.

***********************************************************

Jesmo li izmoreni i opterećeni? Više nego ikad u povijesti! Pritišću nas razni križevi, nemir i izgubljenost? Više nego ikad u životu! Ne vidimo smisao muke, patnje? Tako često... Jeste li doživjeli ove gore Isusove riječi kao POZIV? Koliko nam treba da shvatimo da to govori upravo nama, tebi, meni?
Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti... On jedini najbolje razumije ono što nas pritišće, što nas tako umara, opterećuje... Daje sebe kao utočište i oazu odmora. Čovjek je sâm preslab za pobjedu. Bog poziva neprestano: "dozvoli da ti pomognem, želim ti iskreno pomoći"... Koliko često se oglušujemo na te riječi, pravimo se da nam ne treba ničija pomoć, da ćemo to sve sami moći?