Sjednica Povjerenstva za obitelj
Dana, 7. rujna o.g. u župnom stanu u Otočcu od 15 - 17,30 sati održana je sjednica članova za obitelj Gospićko-senjske biskupije pod predsjedanjem pročelnika Povjerenstva mons.mr.Tomislava Šporčića, Sjednici su još prisustvovali: preč. Josip Mustač, župnik perušićki, preč. Silivo Milin, župnik Sv. Jurja i dekan senjski, vlč. Ante Luketić, župnik oštarski, vlč. Antonio Čutura, župnik cvitovački, prof. Milan Poljak, ravnatelj obrtničko-tehničke škole u Ogulinu, gđa Nives Tomić, voditeljica Obiteljskog savjetovališta u Ogulinu, gđa Ivanka Turković, ravnateljica Dječjeg vrtića u Ogulinu i gđa Terezija Užarević, direktor Hrvatskih šuma u Korenici.

Pročelnik Povjerenstva održao je kratko izlaganje o temi: Prenošenje vjere u obitelji. Posebno je nagalsio ulogu roditelja ali i djedova i baki. Oni se često mogu pitati a što je to da u svom nastojanju oko vjerskog odgoja nisam dobro učinio? kad se suoče s odaljivanjem svojih mladih od Crkve a često puta i vjere uopće. No, to je napast koja bi nas mogla dovesti do pasivnosti i manjeg zalaganja ili prepuštanja mladih njima samima. A to ne bi bilo dobro. Moramo biti realni. Uočavati sve moguće utjecaje koji nisu na liniji Crkve niti kršćanskog ponašanja. Mladi žele biti slobodni i to često puta na svoju vlastitu nesreću. Nasilje relativizma prisutno u mnogim životnim sferama. No, uvijek je potrebno ponudu vjere obrazlagati i tumačiti, a najvažnije je životom je svjedočiti. Ustrajnost i strpljivost idu zajedno.

U drugom dijelu sjednice dogovoren je program za Biskupijski susret supružnika i roditelja koji će se održati prve subote u mjesecu listopadu, i to u Oštarijama ili na Plitvicama. Za predavača je predložen g.Rajko Bundalo iz Zagreba.
Potrebno je animirati i one koji će poći na Metropolijsku obiteljsku školu, u sudenom ove godine.