Sjednica Župnog pastoralnog vijeća

U četvrtak poslije večernje sv. Mise u župnom stanu u Otočcu održana je prva sjednica u ovoj pastoralnoj godini Župnog Pastoralnog vijeća.

Sjednicu je sazvao i njome predsjedao župnik mons. Tomislav Šporčić. Na sjednici su prisustvovalo 17 vijećnika. Njih troje bilo je spriječeno radnim obavezama.

Prva točka sjednice bilo je kratko razmatranje na o temi: Nova evangelizacija. Ta se tema doći će posebnodo izržaja u Godini vjere. Prisjećanje na događaj II. Vatikanskog Koncila i proučavanje Katekizma Katoličke Crkve trebao bi uroditi plodom nove evangelizacije. To ne znači da bi se nešto novga drugačijeg trebalo navješćivati i učiti. Već je potrebno prikušanu i jasnu krćansku vjeru naviješćivati novim oduševljenjem i radošću. Danas nije više toliki problem ideološki ateizam, ali je puno opasniji vjerski indiferentizam: Ništa ne vjerujem, ništa mi ne treba. Nova evangelizacija znači pomoći i malom zrnu, stijenju koji tinja da se razgori, ojača. To znači govoriti jezikom koji je sposoban dirunti srca suvremenih ljudi.

U drugoj točki Župnik je izvjestio o župnim, pastoralnim aktivnostima od Uskrsa pa do sada. Ali i o onom što se je događalo na razini biskupije. Izvjestio je i o građevinskim poslovima. Ovog ljeta značajniji su radovi izvšeni u gornjem katu župnoga stana. Ovih dana mora se ppraviti i prirediti grijanje za župni stan. Posebno je problematično zagrijavanje crkve u koju je uvedeno podno grijanje. A da bi to bilo bar donekle efikasno moralo bi se trožiti lož ulje. To je teško, gotovo nemoguće podnijeti radi tolikog poskupljenja lož ulja. Treat će dobro promisliti što činiti ?

U trećoj točki govorilo se o pastoralnom planu u ovoj godini koja će se svečano otvoriti u Rimu, 11. listopada a u našoj biskupiji nedjelju poslije toga tj. 14. listopada i to u župi Presvetog Trojstva gdje će se istog dana prirediti susret župnih pastoralnih vijeća iz župa Gospićko-senjske biskupije.

U subutu, 6. listopda u Oštarijama se organizira susret roditelja i supružnika, a u subotu, 27. listopada bit će Biskupijsko hodočašće na Mariju Bistricu.

U vezi krizmanika i svečanosti krizme predloženo je da se za sve krizmanike prirede jednake crvene tunike, kako je to već u nekim župama uvedeno. To će izvidjeti te će se o tome razgovarati s roditeljima na sastancima s njima. Cijene i mogućnosti nabave izvidjet će s. Ljubomira Lešić.