Svetkovina Krista Kralja
Danas,25.studenog je svetkovina Krista Kralja . Svečano središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

Na svršetku liturgijske godine slavimo blagdan Krista Kralja svega stvorenja.Na taj način Crkva želi posvjedočiti da cijelo njeno bogoštovlje kao i čitava ljudska povijest svoje ispunjenje dobiva samo u Kristu. On je »punina svega«. Krist nije Kralj samo u kultu i u paruziji, već da to bude uistinu, treba da je najprije Kralj naših umova, naših volja i naših srdaca. Kristovo Kraljevstvo, koje se ostvaruje u vremenu, jest kraljevstvo ljubavi, međusobnog služenja i zajedničke izgradnje novoga svijeta.
A na svršetku vremena Krist će postati Kralj svega stvorenja: njemu, savršenu Sluzi Jahvinu, bit će suobličeni svi ljudi i podređena sva priroda. Ljubav koju je Krist u punini unio u svijet, na svršetku će vremena biti u punini ostvrena i trajat će vječno - kazao je mons.Šporčić.

Sada, u vremenu, svi mi sudjelujemo u Kristovu spasiteljskom djelu i ostvarenju vječnog kraljevstva ljubavi. Zato će Krist biti Kralj samo onome koji je svjestan njegova kraljevskog dostojanstva, koji vjeruje da je Kristovo Kraljevstvo sveobuhvatno i vječno. Tu nam činjenicu najljepše predočuje Danielovo viđenje o Sinu Čovječjem koji od Boga prima kraljevstvo. »Njemu bî predana vlast, čast i kraljevstvo, da mu služe svi narodi, plemena i jezici. Vlast njegova vlast je vječna, nikada proći neće; i kraljevstvo je njegovo vječno, nikada propasti neće.«

Isus je došao na svijet da svjedoči za istinu. Zato se Krist za svoga zemaljskog života sukobio s predstavnicima tadašnje vlasti koje su htjele da On svoj život i svoje misli prilagodi njihovim političkim ciljevima. I tako se pred sudom ljudskim našao kao okrivljenik Sudac nebeski. Sama je Pravednost izvedena kao krivac pred ljudsku Nepravdu. I tada se dogodilo da je Nedužni osuđen na smrt.U tom prizoru moramo gledati cijelo čovječanstvo pa i sami sebe. Tko iz ljubavi prema zemaljskom kraljevstvu i onome što to nudi, ne prizna Krista za svoga jedinoga Kralja, te u tome tvrdokorno ustraje, doživjet će sudbinu Pilata i buntovnih Židova. Zato Isus i nama kao i Pilatu danas govori da njegovo Kraljevstvo »nije od ovoga svijeta« (Iv 18,36), iako ostaje na svijetu sve do svršetka svijeta.

Isus sam jest Istina (usp. Iv 14,6). I to Istina koja oslobađa čovjeka (usp. Iv 8,31). Tko sluša njegov glas je od Istine, jer mu je to darovano od Boga. Vjera u Krista je Očev dar. A cilj toga dara vjere koja nas veže s Kristom jest naše svjedočenje za istinu i pravdu. To od nas očekuje Bog, ali i ljudi.
Eto, to je najdublji smisao da je Isus naš Kralj.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor pod vodstvom orguljašice s.Ljubomire Lešić.

Nakon Mise uslijedilo je Euharistijsko klanjanje koje će potrajati do 18 sati.