Zapaljena prva adventska svijeća
Danas je prva nedjelja adventa ili došašća. Riječ je o početku vremena priprave za rođenje Isusa Krista, koje se slavi 25. prosinca.

Vrijeme adventa traje četiri tjedna, a kroz taj period kršćanski svijet se raduje dolasku Isusa i kroz svece darivanja – svetog Nikole i svete Lucije. Tijekom došašća u crkvama se održavaju u ranim jutarnjim satima mise zornice. U župnoj crkvi Presvetog Trojstva mise su svakog jutra u 6,30 sati.

Simbol adventa je vijenac sa četiri svijeće.

Od 1. nedjelje došašća počinje nova liturgijska godina. Ovo je, također, prilika za novi i možda humaniji način života kojeg dugujemo našem svijetu poradi Krista. Moramo i trebamo "naučiti jedni od drugih, kako moramo živjeti Bogu ugodnijim životom" .

Večeras u 17,45 sati na glavnom gradskom trgu je svečanost - ceremonija, lijepa gesta na građanskojh razini paljenje je prve adventske svijeće kojoj će prisustvovati gradonačelnik Barković sa suradnicima a službu riječi govoriti će mons.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.