Donacija NP Plitvička jezera gospićkom Caritasu
Javna ustanova Nacionalni park Plitvička jezera odlučila je uljepšati ovo predblagdansko vrijeme te je koncem studenog donirala Caritasu Gospičko-senjske biskupije 150 kreveta, 288 madraca, 284 jastuka, 8 tepiha i 20 vitrina.

Donaciju su inicirale ravnateljica NP Plitvička jezera; dr.sc. Lidija Bertović te Kristina Sigurnjak stručna suradnica zaštite okoliša koja je ujedno obavila i primopredaju donacije kojoj su s druge strane nazočili ravnatelj Caritasa velečasni Luka Blažević i tajnica Caritasa Ivana Bilen.

Donacija se sastoji od namještaja i hotelske opreme hotela koji se nalaze u sklopu JUNP Plitvička jezera. Hoteli zbog prirode posla periodično mijenjaju inventar te su zamijenjene krevete i pripadajuću opremu odlučili donirati Caritasu koji će se pobrinuti da to dospije u domove onih kojima je takva pomoć najpotrebnija. Kreveti i ostala oprema su u vrlo dobrom stanju pa je velečasni Blažević izjavio da će ovakva donacija biti izuzetno korisna i upotrebljiva, posebice siromašnijim obiteljima s većim brojem djece, koja su vrlo često spavala u samo jednom krevetu, a sada će svako dijete imati svoj krevet. Prvu isporuku donirane opreme Caritas je već preuzeo, a uskoro se očekuje i nastavak preuzimanja donacije.

Na sastanku organiziranom povodom donacije izraženo je zadovoljstvo obiju strana ovom uspješnom akcijom, a kako Caritas često organizira putovanja djece, ravnateljica Bertović je predložila da NP Plitvice ugoste djecu slabijeg imovinskog stanja, kao i da će vrata NP Plitvice u budućnosti uvijek biti otvorena za slične humanitarne akcije.