Župnik pohodio Dom za stare i nemoćne u Otočcu
Danas, 17. prosinca Dom za starije i nemoćne u Otočcu pohodio je župnik mons. Tomislav Šporčić i vlč. Jure Ladišić. Oni su najprije ispovijedali štićenike Doma a nakon toga slavili su sv. Misu.

U homilijiji župnik je istaknuo istinu vjere da je Bog postao čovjekom u povijesti i određenim i konkretnim prilikama. Bog je od vječnosti a u Isusu Kristu postao je čovjekom u vremenu.Tako je Bog postao čovjeku blizak i želi biti s čovjekom u zajedništvu. Da bi se to moglo ostvariti čovjek mu mora "otvoriti vrata svoga srca" . Vjerovati znači upravo to da nastojimo biti otvoreni Bogu i njegovoj milosti. To nas najviše može činiti radosnima i onda kada nemamo vanjskih razloga za radost. Pa i onda kad smo nemoćni i bolesni,pa i onda kada nas drugi po svojim slabostima ne vidi ili ne uvažavaju.

Na misi s grupom malih pjevačica sudjelovala je i č.s. Ljubomira. Svi su ih s radošću slušali i nastojali s njima zajedno pjevati.