Božićna ispovjed u župi
Danas, 21.prosinca u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu, u 17,00 sati bila je Božićna ispovjed - ispit savjesti.

Duhovnu pripravu i ispit savjesti govorio je vlč.Stanko Smiljanić župnik iz Sinca.

Da bi Božić dočekali čista srca, potrebno je pomiriti se s Bogom i ljudima. Sveta ispovijed prilika je da poravnamo putove svoje duše i pripravni dočekamo Gospodina. Svatko se od nas osjeća grešnikom. U svom životu mnogo puta činimo propuste. Stoga se potrebno neprestano obraćati. Gospodin Isus je ustanovio i poseban sakrament obraćenja – ispovijed. Dužnost nam je od vremena do vremena zastati i ispitati se gdje smo, kako smo živjeli u skladu s Kristovom zapovijedi ljubavi. Na ispovijed ne idemo tek radi nekog duševnog olakšanja nego iz vjere da je Bog ljubav i milosrđe, pa ako nas svatko odbaci, on nas neće odbaciti. Prihvaća nas onakve kakvi jesmo, ali nam pruža ruku milosrdnicu. Zato je to sakrament pouzdanja i očitovanja naše vjere u milosrđe i spasenje Boga našega. Tko želi živjeti s Bogom, uviđa da za njega ne postoji zaključak, nego treba uvijek iznova počinjati, kao što počinje svaki novi dan.

U Crkvi je ispovijedalo više svećenika otočkog dekanata, a okupio se i znatan broj vjernika.

( Vlč.Ivica Miškulin iz Lešća )

( Vlč.Mile Rajković iz Švice )

( Don Anđelko Kaćunko iz Kompolja )

( Don Jure Ladišić - pastoralni suradnik )