Nastavak Tečaja vjere u Otočcu
Danas, 26. siječnja u Pastoralnom centru u Otočcu nastavljeno je s predavanjima za sudionike "Tečaja vjere" koja se na razini Gospićko-senjske biskupije održavaju u Otočcu.

Prvi dan predavanja bio je u subotu, 1. prosinca 2012. Tada su predavanja održali: mons. dr. Mile Bogović, biskup o temi "Drugi Vatikanski Koncil" i vlč. dr. Richard Pavlić o temi "Što vjerujemo" što se donosi u prvom od četiri dijela Katekizma Katoličke Crkve.

Danas su predavanja održali: mons. mr. Tomislav Rogić, župnik i dekan udbinski o temi "Sv. Pismo - Božja objava ljudima" i vlč. dr. Željko Blagus, župnik u Zagorju kog Ogulina o temi "Život u Kristovom duhu" što je i glavna tema III. dijela Katekizma Katoličke Crkve." Predavač se posebno zadržao na tumačenju 10 Božjih zapovijedi, kao osnovnim postavkama moralnog kršćanskog života.

Na Tečajau vjere je upisano 43 osobe s područja naše biskupije. Veći dio je onih koji djeluju kao prosvjetni djelatnici. Iz župe Presv. Trojstva u Otočcu sudjeluje 11 osoba.

Sljedeći dan kad će se nastaviti s ovim predavanjima je zadnja subota u veljači (23. II.) o.g.