Korizmena karitativna akcija u Gospićko-senjskoj biskupiji
I ove korizme se u Gospićko-senjskoj biskupiji priređuje se akcija za prikupljanje sredstava za potrebe biskupijskog Caritasa Misereor 2013. Potaknuta Papinim mislima u Godini vjere, Gospićko-senjska biskupija u vrijeme korizme akcijom "Misereor" (sažaliti se, smilovati se) poziva vjernike da se uključe u pomaganje bližnjima. Akcijom "Misereor" pomaže se biskupijskom Caritasu, sjemeništarcima i bogoslovima, stipendiranju 20 studenata iz siromašnijih obitelji kao i za središnje urede biskupije (Katehetski ured, Ured za pastoral obitelji i Dekanatske urede). Na nedjeljnim korizmene nedjelje svaki župljanin koji želi ponijet će omotnicu s biskupovim pismom a djeca posebne kutijice Caritasa Gospićko-senjske biskupije u kojima će skupljati novac koji uštede u tijeku korizme te prinijeti svoje darove biskupiji.

Pojedinačni prilozi trebaju se do nedjelje Cvjetnice dostaviti župnicima koji će se predati u prikaznoj povorci na Veliku srijedu za vrijeme mise posvete ulja. Postoji mogućnost i uplate na žiro račun Gospićko-senjske biskupije, (Senjskih žrtava 36; 53 000 GOSPIĆ), broj: 2340009-1310310230 s pozivom na broj 1-2012, s naznakom za "MISEREOR".
( IKA )