Vazmeno bdjenje u Svetoj noći

Vazmeno bdjenje u Svetoj noći na Veliku subotu započelo je u 21 sat ispred Crkve.

I.Služba ognja (svijetla)
Bogoslužje počinje na otvorenom, iako je bila jaka kiša ispred crkve bila je Služba ognja ( svijetla) kada je svećenik mons.mr.Tomislav Šporčić blagoslovio oganj, nakon toga pali uskrsnu svijeću, potom kreće u crkvu u tami ( pogašena su svijetla) . Svećenik pjeva od ulaza do oltara tri puta: Svijetlo Kristovo, a svi odgovaraju Bogu hvala.

Po dolasku u crkvu župnik je pjevao hvalospjev ( Exultet) Uskrsnoj svijeći.

II. Služba Riječi
1.čitanje iz knjige postanka čitala je Jelena Uzelac
Pripjevni psalam: Pošalji duha svojega Gospodine i obnovi lice zemlje pjevala je Ankica Žužić
2.čitanje prijelaz preko crkvenog mora čitala je Marijana Mudrovčić
Pripjevni psalam: Gospodin je moja snaga - Gospodin je moja pjesma pjevala je Ankica Žužić
3.čitanje iz proroka Ezekiela čitala je Kristina Sigurnjak
Pripjevni psalam: Kao što košuta žudi za izvor vodom tako duša moja čezne Bože za tobom - pjevala je Ankica Žužić.

Nakon psalma i molitve pjeva se svečana: Slava. Slavu svečano intoniraju orgulje i zvone zvona.
Čitanje Poslanice svetog Pavla apostola Rimljanima čitala je Petra Orešković.
Uskrsni aleluja uz svečano intoniranje orgulja pjeva svećenik, a nakon toga čita Evanđelje.

U svojoj homiliji župnik je kazao: koliko ima onih koji bi željeli klicati, radovati se, biti optimisti pred životom, a koliki su u toj želji sputani samo jednom činjenicom: nisu upoznali, susreli i uronili u stvarnost ove noći u kojoj život pobjeđuje smrt, u kojoj pobjeda ovih dvaju vjekovnih neprijatelja konačno pripadne životu. Uvjerenje, ali utemeljeno uvjerenje, da je život jači od smrti izvor je prave radosti koju nije moguće zagušiti. A temelj ovoga uvjerenja i kršćanske radosti jest ova noć u kojoj Krist, Začetnik života, pobjedi snagu smrti. Svaka liturgija, a posebice večerašnja, progovara nam jezikom simbola. I noć koja nas je okupila, i upaljena svijeća i hod kroz crkvu od ulaza do oltara i uranjanje svijeće u vodu, sve su to simboli, simbolične radnje kojima čovjek pokušava izraziti, po kojima se pokušava uživjeti u stvarnost uskrslog događaja, u stvarnost Krista pobjednika nad smrću.

III. Krsna služba

Svećenik blagoslivlja vodu i predvodi obnovu krsnih obećanja.
Prikazna pjesma: Uskrsnu Isus doista, a potom pričest, zbor pjeva : Gospodin slavno uskrsnu i Na gozbu Kralja Jaganjca.

Na samom kraju župnik blagoslivlja jelo u košaricama koje je večeras donešeno u crkvu na blagoslov.
Zbor pjeva za kraj: Kraljice neba raduj se.