Včl.Jure - sretan imendan !
Sveti Juraj – u puku omiljeni proljetni svetac – mučenik je iz IV stoljeća. Sveci su kršćanima zagovornici u nebu, ali i uzor za nasljedovanje na zemlji. Mučenici su na jedinstven način – žrtvom vlastitoga života – posvjedočili vjernost Isusu Kristu.

Svima koji i koje nose ime po Sv. Jurju, tj. danas slave IMENDAN - najiskrenije čestitamo!

Ali među svima njima ističemo živu legendu Gacke doline vlč. JURU LADIŠIĆA, koji je već postao zaštitni znak i otočke župe nego i cijeloga grada. Svojom mirnoćom, samozatajnošću, dobrotom i spremnošću da uvijek pomogne postao je svima omiljen – i u društvu slabovidnih i slijepih osoba kao njihov duhovnik, i u društvu onih kojima je Bog darovao dobar vid (ali su možda slijepi za duhovne vrijednosti), i među kolegama svećenicima u Otočkom dekanatu. Neka nam njegov Sveti zaštitnik i imenjak zagovara i štiti vlč. Juru, da ga Gospodin obdari dobrim zdravljem i dugo uzdrži njegov vedar duh!
---------------
Župno pastoralno vijeće