Tri krštenja na petu vazmenu nedjelju
Danas, 28.travnja, na petu vazmenu nedjelju u župnoj crkvi u Otočcu u tijeku mise u 11 sati kršteno je troje djece, i to: Marta Dugonjić, kći Tomislava i Nikoline r. Noć; Marin Malčić, sin Maria i Nikoline r. Matasić i Jakov Gubo, sin Tomislava i Anite r. Dujmović. Na svečanoj sv. Misi nazočilo je veći broj vjernika među kojima je bila rodbina i prijatelje ovih obitelji koji su krstili svoje dijete.

Župnik je u homiliji propovijedao o temi evanđelja koje je danas govorilo o teme kako je Isus nakon odlaska Jude iz blagovališta tj. iz dvorane posljednje večere govorio o svojoj proslavi koja će se uskoro dogoditi. A proslava će biti u tome da će On svoj život dati za svoje prijatelje. I to iz savršene ljubavi. Iz toga slijedi i Isusova nova zapovijed o kojoj evanđelje govori. A ta zapovijed je apostolima, ali i svima nama koji u Krista vjerujemo da ljubimo jedni druge kao što je on nas ljubio. Kršćani imaju i vrše razne znakove svoje vjere u Krista, ali sigurno je među njima najveći znak međusobna ljubav. Zatim je propovijednik istakuo ljubav koja je od Isusa data kao zapovijed. To nam može biti neshvatljivo i današnji svijet koji ne voli nikakve zapovijedi neprihvatljivo. S tim je Krist htio reći da je to za nas spasavajuće. To je ono što vodi životu. Svima su nam potrebne smjernice i norme i za ovozemaljski život. Ni Crkva u svom djelovanju po uzoru na mnoge dijelove sv. Pisma koristi norme - smjernice - zapovijedi ne zato što bi htjela nešto što bi čovjeka opterećivalo. To je ono po čemu sigurnije i radosnije živimo te vodi naše živote k pravoj sreći i konačnom cilju.