Šesta vazmena nedjelja
Danas, 5.svibnja na šestu vazmenu nedjelju središnje misno slavlje u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik u suslavlju vlč.Jure Ladišića pastoralnog djelatnika za slijepe i slabovidne.

U svojim razmišljanjima župnik se osvrnuo na današnja Evanđelja, a posebno na Evanđelje po Ivanu.

Dozivat će vam u pamet sve što vam ja rekoh. Ovaj odlomak je nastavak Isusova govora na posljednjoj večeri. Da bi učenici mogli vršiti ono što je on činio za svog zemaljskog života, Isus im obećaje Duha Svetoga.

On je Paraklet. Paraklet u grčkom pravnom sistemu označava muškaraca kojega gradska uprava određuje za čuvara i zaštitnika malodobnoj djeci, kad im umru roditelji ili bliži rođaci. Drugo značenje je advokat, odvjetnik koji brani optuženog u sudskom procesu. U promjenjivim povijesnim prilikama Duh će biti uz Crkvu da je štiti od opasnosti što dolaze iz nje same, od unutarnjih razdora i svađa. Duh je štiti i od opasnosti izvana. On će je poučavati o svemu i dozivati u pamet sve što je Isus govorio i činio.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama bila je prof.Branka Bernadi.