Sv.Antun Padovanski
Blagdan Sv.Antuna Padovanskog je u četvrtak 13.lipnja. U našoj župnoj Crkvi imamo pokrajni oltar Sv.Antuna.
Misa je u 18,30 sati.

--------------------------------

Sveti Antun je živio u vrijeme kada su krivovjerci nijekali stvarnu Isusovu prisutnost u euharistiji. U propovijedima je vatreno branio temeljnu istinu naše vjere: „Dužni smo čvrsto vjerovati i ispovijedati da je u euharistiji upravo ono tijelo što ga Djevica porodi, što bi pribijeno na križ, položeno u grob, treći dan uskrslo i uzašlo na nebo, baš ono isto tijelo što je bilo stvarno dano za hranu apostolima te da je to isto tijelo što ga Crkva svaki dan posvećuje i dijeli svojim vjernima.“ Isti Isus koji se utjelovio, činio čuda ,umro iz ljubavi i uskrsnuo sada je prisutan u euharistiji. Htio je na vidljiv način ostati među nama do svršetka svijeta.

„Grešnici koji propuštaju blagovati kruh koji u sebi ima svaku slast jesu poput suhih kostiju jer su lišeni božanskog soka milosti. Tko ga naprotiv prima napunja se svakim nebeskim darom. U ovom kruhu pobožnost nalazi za se hranu, ublažuju se i pobjeđuju napasti i svaka gorčina mijenja se u veselje.“ Sv. Antun nam želi posvjestiti koja je vrijednost euharistije za kršćanski život. Biti na misi, a ne pričestiti se je kao doći na svadbu i ništa ne uzeti. Neki vjernici misle da je dovoljna osobna molitva kod kuće, ali bez mise. Mnogi dolaze na misu i ne pričeste se. Jedini razlog da se ne primi pričest je teški grijeh. Neki misle da nisu dostojni pa se pričeste poslije ispovijedi i više ne. Nitko nije dostojan-Isus me je učinio dostojnim svojom žrtvom. Za one koji žive u drugom braku preporuča se duhovna pričest. Pričest je nezamjenjiva duhovna hrana. Ona čisti dušu, vraća mir, daje snagu u napasti, „gorčinu mijenja u veselje“, sjedinjuje nas s Isusom i sve međusobno.