U nedjelju " mlada misa "
Doista je izuzetna, ali i rijetka prigoda, da neka župa ima mladomisnika, odnosno da se služi „mlada maša“. Ovu prigodu i Božji dar ima Župa Presvetog Trojstva u Otočcu jer će 21. srpnja (nedjelja) u Otočcu biti svečano i slavljenički. Naime, otočki sin, rodom iz Vivoza, vlč. Josip Šimatović služit će „mladu mašu“.

A za ovu svečanost Crkva je osmislila višednevne sadržaje, sve u čast vrhunca slavlja „mlade maše“.

17. srpnja – srijeda – u 18,30 misu će služiti mons.mr. Tomislav Rogić, udbinski dekan i župnik.

18. srpnja – četvrtak – u 18,30 misu će služiti vlč. Petar Šporčić, župnik u Josipdolu podrijetlom iz Kutereva.

19. srpnja – petak – u 17,30 će na Fortici biti Križni put, a u 18,30 misu će služiti mons.mr. Tomislav Šporčić, otočki župnik i generalni vikar biskupije.

20. srpnja – subota – u 18,30 misu će služiti u crkvi Bezgrešnog začeća BDM u Poljicima vlč. Dino Rupčić kapelan u Ogulinu. Nakon mise u crkvi će biti akademija majkama u čast.

A u nedjelju, 21. srpnja, ovo veliko slavlje započet će roditeljskim blagoslovom mladomisnika Šimatovića i procesijom iz Vivoza do župne crkve i svečanom euharistijom mladomisnika u samoj crkvi Presvetog Trojstva.